Karch Edit

Mikor érettségiztél?

2002-ben- így leírva elég szörnyen fest a dátum…

Kifejtenéd bővebben, mivel foglalkozol most?

Négy év gimnáziumi tanárkodás és egy év hivatalnoki munka után jelenleg egy általános iskolában dolgozom. Magyart tanítok, egy ötödikes osztály osztályfőnöke vagyok, és vezetem az ottani újságírószakkört. Üres percekről csak álmodhatok, mert van két gyönyörű, eleven kisfiam, akik nem hagynak tespedni munka után sem. Ha mégis marad szabadidőm, akkor sportolok, főzök, kirándulok, bogarászok a kertben, szappant öntök, és befejezem a párhuzamosan olvasott öt könyv valamelyikét.

Milyen volt tópartisnak lenni? Milyen volt az osztályközösség?

Nagyon szerettem a Tópartiba járni. Büszkeséggel töltött el, hogy ez lehet az iskolám. Bár az osztályunk nem volt kimondottan összetartó, nagy közösségi életet élő osztály, de a legjobb barátaim közül többet is itt ismertem meg.

Kire/mire emlékszel szívesen?

Szerettem tanulni, különösen a humán tárgyakat és a nyelveket. A kezdeti sokk után – hogy mennyit is kell itt tanulni, teljesíteni- nagyon élveztem Kovácsné Bognár Mariann németóráit. Mindig szívesen emlékszem Szűcs Krisztina magyaróráira, mert gondolkodni tanított és komolyan vett minket. Bár akkor nem mindig örültünk neki, jó érzés, hogy az osztályfőnököm mindig minden lépésünkről tudott. Visszaemlékezve pedig  vicces, hogy mennyire nem tudtam semmit kémiából és földrajzból, és micsoda furfangos, fantasztikus puskákkal éltem túl ezeket a tárgyakat.
Óriási érzés volt kilencedikesként tutajversenyt nyerni, imádtam a bulikat, gólyaavatókat, a szalagavatóra készülés hónapjait, a reggeli kötelező trécselést az aula padjain. Csupa szép emlékem van.

Volt-e valami hobbid annak idején? Mi és hogyan fért bele a tanulás mellett az életedbe?

A barátaim, a barátom (aki azóta a férjem lett), az olvasás, a kirándulás – mindenre találtam időt, bár a német házik mellett néha nem volt egyszerű 

Mit csináltál érettségi után? Megvalósultak-e a terveid?

Felvettek oda, ahova készültem:  a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kommunikáció-magyar szakára.

Milyen képességek, készségek, viselkedés, tulajdonság segíti szerinted a ma emberét?

A humor, a rugalmasság, a változásra való hajlandóság, a nyitottság fontosak. Ugyanúgy, ahogy az önálló, kritikus gondolkodás, a türelem és az emberség.

Visszalátogattál-e az érettségi óta az iskolába? Milyen érzés volt? Tapasztaltál valamilyen változást?

Többször is, és mindig jó érzés volt, örömmel mentem.

Megfogalmazódott-e benned, hogy valamilyen formában támogasd volt iskoládat, segítsd a mai diákok munkáját?

Amíg fel nem kértek ezen válaszok megírására, addig nem, de állok a továbbiak elébe is.

Fogalmazz meg légy szíves egy javaslatot, üzenetet a mai tópartisoknak!

Tudom, hogy nagy a nyomás, de nem kell tökéletesnek lenni. Lazítsatok a szorításon, ahol csak lehet!
Köszönjük válaszaidat!